Venckienės advokatė: turėtų ją paleisti

308

Garsioji bėglė Neringa Venckienė pargabenta iš Čikagos į Kauną ir laiką šiuo metu leidžia areštinėje. Vakar vakare iš Amerikos parskraidinta buvusi teisėja šiandien atvežta ir į teismą kuris sprendžia ką su ja daryti. Nors buvusi teisėja ir parlamentarė tikisi būti paleista, prokuroras prašo ją suimti dviems mėnesiams. Esą yra grėsmė, jog vėl gali pabėgti. Venckienė, jei būtų paleista, apsigyventų Garliavoje, pas tėvus.

Neringa Venckienė į Kauno tardymo izoliatorių atvežta vakare vakare, ten praleido naktį. Buvusi teisėja ir parlamentarė į Lietuvą atskraidinta iš Čikagos kalėjimo. Nuo ryto iki pietų Venckienė buvo apklausiama izoliatoriuje. Pusė dviejų atvežta į Kauno apylinkės teismą. Bus sprendžiama dėl suėmimo. Išlaipinama iš policijos mašinos Venckienė šypsosi ir mojuoja, tačiau į žurnalistų klausimus neatsako

N. Venckienės advokatė sako, kad buvusi teisėja po ekstradicijos iš Amerikos ir nakties, praleistos areštinėje, jaučiasi gerai:

„Na, pakankamai normaliai jaučiasi. Aišku, yra pavargusi po dviejų parų nemiegojimo. Prašė, skambino mama prašė, bet prokuroras spręs po to, kai teismas nuspręs.“

Partijos „Drąsos kelias“ įkūrėja nesulaukė didelio savo gerbėjų dėmesio. Kol vyksta N. Venckienės apklausa tardymo izoliatoriuje, sukinėjasi vienas partijos narys.

Prie miesto apylinkės teismo pasirodo dar vienas buvusios teisėjos gerbėjas. Rankose laiko kelis plakatus. Į policijos raginimus pasitraukti toliau jis reaguoja aršiai.

Neringos Venckienės teismas dėl kardomosios priemonės užtruko maždaug pusantros valandos. Prokuratūra prašo bėglę suimti. Advokatė sako besitikinti, kad buvusią parlamentarę teismas paleis. N. Venckienei pareikšti įtarimai dėl teismo sprendimo nevykdymo, pasipriešinimo pareigūnui, trukdymo antstoliui, sudavimui Laimutei Stankūnienei. Įtarimų sąrašas kol kas nebus plečiamas.

„Jinai davė paaiškinimus, neprisipažįsta. Nei dėl vieno. Aš labai tikiuosi. Jūs pagalvokite – 21 mėnuo jinai buvo sulaikyta. Už tokius nusikaltimus aš nesu mačiusi, kad būtų realia laisvės atėmimo bausme nuteistas žmogus. Aš tikiuosi, kad turėtų ją paleisti“, – sako advokatė Sonata Žukauskienė.

Anot advokatės, paleista N. Venckienė apsistotų pas tėvus Garliavoje.

„Jinai gyventų pas tėvus. Tėvai turi butą Garliavoje ir tėvų yra sutikimas ir nuosavybės dokumentai. Prokuratūra viską žino. Ir internetinis ryšys yra“, – teigia S. Žukauskienė.

Kalbinti kauniečiai pedofilijos bylą vertina įvairiai. Vieni sako jau pamiršę, kiti už tai, kad Venckienė būtų paleista, o tretiems vis dar mįslė kas įvyko prieš daugybę metų. Per visą skandalingą istoriją buvo nužudyti ar žuvo penki jos dalyviai. O buvo pedofilija ar ji išgalvota daugeliui tebėra neaišku:

„Tik tiek galvoju, kad kažkas įdomiai buvo, nes yra tiek daug lavonų. Tai tik tokia nuomonė.“

„Duokit ką nors kita paskaityti, o ne tik apie Venckienę.“

„Neprikels niekas žuvusiųjų ir nužudytų dabar jau. Norėtųsi, kad nepasikartotų tokie įvykiai arba bent jau būtų išspręsti anksčiau, o ne po dešimt metų.“

„Neteisybė. Čia viskas yra į Venckienės pusę. Kur šitaip žmogų kankinti.“

„Jau ne, iš tikrųjų. Nusibodo.“

„Šiaip veikos, kurias jai inkriminuoja, yra mažareikšmės, kad suėmimą taikytų. Lyginant su kitais atvejais, tikrai nebūtų galima.“

„Manau, kad paleisti reikia. Tegu gyvena moteris ramiai.“

Po teismo posėdžio N. Venckienė išvedama iš apylinkės teismo. Garsioji bėglė ir toliau atsitvėrusi tylos siena.

Prokuroras N. Venckienę siūlo suimti dviems mėnesiams.

„Taip, matau grėsmę, nes žmogus virš šešių mėnesių slapstėsi, tai gali daryti ir vėl. Taip, tai buvo pagrindinis motyvas“, – kalbėjo prokuroras Darius Jakutis.

Anot prokuroro, Neringa Venckienė nepripažįsta padariusi nusikaltimus. Teismas sprendimą, dėl buvusios teisėjos paleidimo arba suėmimo, skelbs rytoj.

www.tv3.lt

Comments are closed.

Informuojame, kad siekiant geresnių naršymo sąlygų, šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami su tuo, paspauskite mygtuką „Sutinku“. Galėsite bet kada atšaukti savo pasirinkimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. daugiau informacijos

PRIVATUMO POLITIKA – asmenis, kurie registruojasi gauti rodykle.com naujienlaiškius arba sutinka gauti elektroniniu paštu siunčiamą mūsų informaciją. Registruojantis renkami šie duomenys: el. pašto adresas. Registruodamiesi duodate sutikimą AML rinkti ir tvarkyti Jūsų pateiktus asmens duomenis, kad AML pateiktų Jūsų užprenumeruotas naujienas; – asmenis, kurie rodykle.com interneto svetainėje rašo komentarus bei pildo užklausas. Atliekant šiuos veiksmus renkami šie duomenys: vardas, el. pašto adresas. Rašydami komentarą ar teikdami užklausą duodate sutikimą AML rinkti ir tvarkyti Jūsų pateiktus asmens duomenis; – interneto svetainės lankytojus (SLAPUKAI). Naujienų portalas rodykle.com, kaip ir daugelis tinklalapių, naudoja vadinamuosius slapukus (angl. cookies) tam, kad Jūsų skaitomas ir žiūrimas turinys labiausiai atitiktų Jūsų pomėgius. Slapukas – tai tekstinis failas, kuris yra įrašomas Jūsų kompiuteryje per Jūsų naršyklę, kad mūsų tinklalapis galėtų Jus įsiminti. Slapukas nėra naudojamas Jūsų tapatybės identifikacijai. Slapukai yra būtini norint naudotis rodykle.com paslaugomis ir turi būti suaktyvinti Jūsų naršyklėje tam, kad galėtumėte išnaudoti visas portalo rodykle.com funkcijas. Surenkamus duomenis naudojame rinkodaros tikslais Jūsų sutikimo pagrindu: siųsti Jums el. laiškus su naujienomis bei siekdami pagerinti svetainės veikimą. Jūsų asmens duomenis tvarkome laikydamiesi galiojančių Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos teisės aktų reikalavimų. Asmens duomenys yra saugomi nuo praradimo, neleistino naudojimo ir pakeitimų. Jūs turite teisę susipažinti su savo asmens duomenimis ir kaip jie yra tvarkomi, reikalauti ištaisyti, papildyti ar sunaikinti pateiktus asmens duomenis, taip pat sustabdyti jų tvarkymo veiksmus (atšaukti savo sutikimą). Jeigu Jūs turite kokių nors klausimų, susijusių su asmens duomenų tvarkymu ar šia Privatumo politika, arba turite pasiūlymų, prašome susisiekti su mumis el. paštu [info@rodykle.com]

Uždaryti